Tüp Bebek

Tüp Bebekte RI Witness (Güvenlik) Sistemi Nedir?

RI WITNESS

Üçüncü Gözümüz…Tüp Bebek Laboratuvarında Yapılan İşlemlerin Her Basamağını 7/24 Takip Eder…

RI Witness (Güvenlik) Sistemi Nedir?

Tüp bebek tedavi fiyatı konusunda bilgi almak için aşağıdaki Whatsapp, telefon butonlarından bizi arayabilir,ücretsiz bir şekilde bilgi alıp danışabilirsiniz.

ÜCRETSİZ DANIŞIN

RI Witness sistemi, gelişmiş bir bilgisayar sistemidir.  Tüp bebek laboratuvarında yapılan tüm işlemleri,  7 gün ve 24 saat  takip ve kontrol eder.  RI Witness sistemi otomatize bir sistemdir. Bu nedenle, diğer aynı amaçla kullanılan  kurulumlardan farklı olarak, embriyoloğun işlem yaptığı materyalleri okuyucuya tanıtmasına gerek kalmaksızın, otomatize olarak çalışma alanına konan materyalleri kendisi denetler, hasta kimliğini kontrol eder ve hata payınısıfırlar.

RI Witness sistemitüp bebek tedavisi sırasında  laboratuvarımızda yapılan  sperm hazırlanması, yumurta toplama, mikroenjeksiyon (ICSI), embriyo transferi, embriyo dondurma, embriyo çözme ve embriyo biyopsi işlemlerini sürekli otomatik olarak denetler, kimlik kontrolünü sağlar ve  kayıt altına alır. 

RI Witness Sisteminin  Tedavinize Katkısı Nedir?

Laboratuvarında RI Witness sistemi olan bir merkezde işlemleriniz yapılıyorsa, bilmelisiniz ki, tedavinizin her basamağı sanki siz denetliyormuşsunuz gibi son derece dikkatli ve özenli olarak 7/24 denetlenmekte ve kaydedilmektedir. Bu nedenle tedaviniz süresince rahat ve huzurlu olabilirsiniz. Sistem tüm tedavi basamaklarınızı istisnasız kontrol ve kaydeder. Materyallerin sisteme okutulmasına gerek olmaksızın kontrolünü sağladığı için de hata payını sıfırlar. 

RI Witness Sisteminin Çalışma Prensibi Nasıldır?

1-) İlk basamak olarak, tedavi görecek çifte, kendilerine ait kimlik ve dosya bilgilerinin kaydedildiği bir kimlik kartı oluşturulur.  Çiftin, tedavi için merkeze her gelişinde bu kimlik kartını yanında bulundurması zorunludur.  

2-) Çiftin, kimlik bilgilerine  özgü kodlarını içeren, radyofrekans sinyali yayan etiketleri oluşturulur ve tedavilerinde kullanılacak olan  tüm malzemeler ve kaplar  bu özel etiketler ile işaretlenir.

3-) Tüp bebek laboratuvarımız içindeki, embriyologlarımızın tüm çalışma alanları, kaplar ve malzemeler üzerinde yer alan etiketlerden yayılan  radyofrekans sinyaller aracılığı ile  taranır. Çalışma alanına alınan tüm materyaller saniyeler içinde sistem tarafından kontrol edilir, doğruluğu teyit edilir ve yapılan işlemler kaydedilir.  

4-) RI Witness sistemi, tüp bebek işlemi sırasında çifte ait kullanılan sperm ve yumurta hücrelerinin doğruluğunu teyit eder ve materyal karışma riskini önler.

5-) Asla, 2 ayrı çiftin kaplarının aynı anda çalışma alanına konmasına müsaade etmez. Yaklaşması durumunda bile sesli ve ışıklı uyarı ile herkesi bilgilendirir. Hata yapılmasını engeller.

6-) Embriyo transferi öncesinde,  çifte ait kimlik kartı ve embriyonun yer aldığı kap etiketi ile birlikte okutulur ve embriyonun çifte ait olduğu teyit edilip doğrulandıktan  sonra embriyo transferi gerçekleştirilir.

Bu şekilde çifte (gerek erkek, gerekse de kadın) ait biyolojik materyallerin olduğu tüm tüpler ve kaplar otomatik olarak, insan faktörünü ortadan kaldıracak şekilde, kontrol edilmiş olur

RI Witness Sisteminin Diğer Sistemlere Göre Üstünlükleri Nelerdir?

RI Witness sistemi radyofrekans kimliklendirme uygulamasını kullanır. Bu nedenle sadece RI witness sistemi işlemlerin başladığı ilk andan bitimine kadar olan basamakları eksiksiz olarak kontrol eder ve  kayıt altına alır. 

RI witness sistemi, tedaviniz sırasında hücrelerinizin konulduğu tüm kapları, embriyoloğumuzun çalışma alanlarının her kısmında, kendiliğinden ve otomatik olarak algılar ve okur. Böylece embriyoloğun işi kesintiye uğramadan devam eder. Ancak diğer sistemlerde işlem yapılan her materyalin, çalışma alanın dışında okuyucu cihaza doğru tutulması ve okutulması gerekir. Bu da embriyoloğun hem işini yavaşlatabilir hem de insan faktörüne bağlı hata gelişme  riski yaratabilir. 

RI Witness sistemi otomatize bir sistem olduğu için, numulerin kendisine okutulmasına  ihtiyaç duymaksızın tüp bebek laboratuvarını ve çalışanları 7/24 kesintisiz kontrol eder. Ancak diğer sistemlerin çalışabilmesi için embriyoloğun kullanacağı tüm materyalleri okutmasına ihtiyaç duyar. Bu nedenle de eğer embriyolog işlem yaparken elindeki numuneleri sisteme okutmayı unutursa, sistem hiçbir şekilde kontrol sağlayamaz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Telefon İletişim Instagram İletişim Whatsapp İletişim