Prof. Dr. Mehtap Polat

Merhabalar,

Kadın hastalıkları ve Doğum Uzmanı olduğum 2005 yılından bu yana, mesleki ve akademik ilgim ile infertilite tedavileri ve tüp bebek alanında siz değerli hastalarıma hizmet vermekten ve sizlerin mutluluğunuza vesile ve ortak olmaktan çok keyif alıyorum.mehtappolat img 118 yıldır bilimsel çalışmalarımın ve günlük mesaimin tamamını üremeye yardımcı tedaviler, polikistik over sendromu ve endometriozis tedavisi, erkek infertilitesi ile tüp bebek uygulamaları alanında devam ettirmekteyim. Bu alanda yurt dışı ve yurt içi dergilerde yayınlanmış 70’den fazla makalem ve bildirim bulunmaktadır. Aynı zamanda uluslararası çok merkezli bazı klinik çalışmalarda da araştırmacı olarak yer aldım.  Human Reproduction, Journal of Assisted Reproduction and Genetics ve Frontiers Reproduction dergilerinin de içinde bulunduğu bir çok uluslararası dergide yayın danışmanı olarak da görev almaktayım.

Çocuk isteği olan ve tedavi gereği olan çiftlerin bu süreçte ne kadar kırılgan, naif ve hassas olduklarının farkındayım. Bu nedenle hastalarımla yaptığım ilk görüşme anından itibaren, kendilerine olabilecek en yüksek başarı oranını sunmak için bilimsel veriler ışığında güncel, kaliteli, özenli ve çifte özel bireyselleştirilmiş tedavi uygulamanın gayreti içindeyim. Yıllar içinde tecrübe ettim ki, Başvuran çiftlere tedavi planı yaparken onları detaylı olarak değerlendirir ve kendilerine özel tedavi planlarını oluştursak başarı şansımız daha yüksek oluyor.

Ankara’da bulunan kliniğimizde siz değerli hastalarımıza hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Gelin ailenizi beraber büyütelim… Sorularınız  ve randevu talepleriniz için bize ulaşın

Hakkımda

mehtappolat img 3Merhabalar. Mehtap Polat ben. 1977 yılında Ankara’da doğdum. 2000 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum.  Uzmanlık eğitimimi Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum AD.’da 2005 yılında tamamladım. Üremeye yardımcı tedavi yöntemleri sertifikasyon eğitimimi 2010 yılında Ankara Üniversitesi’nde aldım. 2016-2021 yılları arasında TSRM Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım.  2015 yılında Doçent, 2021 yılında Profesör olarak atandım. Halen TSRM Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği bünyesinde, Üreme Endokrinolojisi Özel ilgi Grubu koordinatörlüğü görevini yürütmekteyim.

İtalya ve Brezilya’dan Merkezlerin de katılımı ile gerçekleştirilen çok uluslu, “ART Calculator” başlıklı projede eve canlı bebekle gitmek için farklı kadın yaşı gruplarında kaç yumurtaya ihtiyaç olduğu üzerinde çalışmıştım. İlaveten çok uluslu bir projede de, tüp bebekte gebe kalma ihtimali düşük olan kadınlar ile ilgili yeni bir sınıflama olan POSEIDON sınıflandırması ile ilgili epidemiyolojik bir çalışmaya dahil oldum.

 

Prof. Dr. Mehtap Polat

mehtappolat img 2

 

Bizimle İletişime Geçin

Aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden bize ulaşabilir veya bizi ziyaret
edebilirsiniz.

Başa dön tuşu