Özgeçmişim

Merhabalar,

1977 yılında Ankara’da doğdum. 1994-2000 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim gördüm ve 1999 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde, göstermiş olduğum akademik başarıdan dolayı “Onur Ödülü” almaya layık görüldüm. 2001-2005 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimimi  ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde “Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri Sertifikasyon Eğitimimi” tamamladım. 2015 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Doçenti, 2021 yılında da Profesör  oldum. 2016-2021 yılları arasında  TSRM Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım.

2005 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlık Eğitimimi tamamladıktan sonra, 18 yılı aşkın süredir bilimsel çalışmalarımın ve günlük mesaimin tamamını üremeye yardımcı tedaviler, polikistik over sendromu ve endometriozis tedavisi ile aşılama ve  tüp bebek uygulamaları alanında devam ettirmekteyim.

Bugüne kadar yurt dışı ve yurt içi dergilerde yayınlanmış 70’den fazla makalem ve bildirim bulunmaktadır. Aynı zamanda Human Reproduction, Journal of Assisted Reproduction and Genetics ve Frontiers Reproduction dergilerinin de içinde bulunduğu bazı dergilerin bilimsel yayın danışmanlığını yapmaktayım. 2018 yılında Human Reproduction dergisi tarafından verilen ‘En İyi Yayın Danışmanlığı Yapanlar’ ödülüne layık görüldüm.

İtalya ve Brezilya’dan Merkezlerin de katılımı ile gerçekleştirilen çok uluslu, “ART Calculator” başlıklı projede eve canlı bebekle gitmek için farklı kadın yaşı gruplarında kaç yumurtaya ihtiyaç olduğu üzerinde çalışmıştım. İlaveten çok uluslu bir projede de, tüp bebekte gebe kalma ihtimali düşük olan kadınlar ile ilgili yeni bir sınıflama olan POSEIDON sınıflandırması ile ilgili epidemiyolojik bir çalışmaya dahil oldum. Evli ve iki çocuk annesiyim.

Başa dön tuşu