Hizmetlerimiz

Merkezimizde Aldığımız Önlemler

COVID-19 PANDEMİSİ

Covid-19 pandemisi tüm Dünyada etkisini halen devam ettirmektedir. Uzman görüşleri,  pandeminin  bir süre daha devam edeceği yönündedir. Özellike, sosyal ve  ekonomik yüklerinin yanı sıra, bebek sahibi olmayı arzulayan çiftlerde uzun dönemli olarak tedavi planının ertelenmesi, çiftlerin hem endişe ve kaygılarını arttırıcı rol oynayabilecek hem de bazı çiftlerde zaman kaybı olması  üreme potansiyellerini de olumsuz etkileyebilecektir.

Bu nedenle, çocuk isteği olan çiftlerde, tedavilerinin, pandemiye karşı alıncak önlemlerle devam ettirilmesinin uygun olduğu bilimsel otoritelerce de kabul edilmektedir. Bu kapsamda kendiliğinden gebe kalmayı deneyen çiftlerde de gebeliğe müsaade edilmektedir.  Şu ana kadar yayınlanmış bilimsel veriler ışığında, gebelikte coronavirüs enfeksiyonunun daha ağır geçirileceğine dair de bir kanıt bulunmamaktadır. Ancak genel popülasyonda da ağır hastalık açısından  riski arttırabilen solunum yolu ile bir hastalığı öyküsü, yüksek tansiyon, kilo fazlalığı ya da gebelik öncesi tanı konmuş şeker hastalığı olan gebeler daha yüksek riskli olarak kabul edilebilirler. 

Covid-19 Enfeksiyonundan Korunmak İçin Merkezimizde Hangi önlemleri Alıyoruz?

Merkezimizde, Covid-19 pandemisi süresince tedavi planlamalarımızı yaparken, uluslararası bilimsel otoritelerin düzenli olarak güncelledikleri kılavuzları yakından takip ediyor ve güncellenen önerileri ivedilikle merkezimizde de uyguluyoruz. Bu kapsamda,

-Merkezimizin temizliğini, önerilen temizlik ajanları ve yollarını kullanılarak  titizlikle yapıyor ve özellikle kapı kolları, elektrik düğmeleri, tuvaletler, koltuklar, deskler ve temas olasılığı yüksek olan yüzeyleri çok daha sık bir şekilde temizliyoruz.

-Merkezimizde ulaşılabilir alanlarda el dezenfektanlarının olmasını sağlıyoruz. 

-Muayene ve işlem randevularınızı uygun aralıklarla belirliyor ve aynı anda merkezde olan hasta sayısını sınırlıyoruz. 

-Bekleme salonunda, bekleme sırasında uygun mesafede oturulmasına dikkat ediyoruz.

-Tüm hastalarımızı maske ile merkeze kabul ediyoruz.

-Muayene ve tedavi sırasında merkezimize geliş gidişlerde sadece eşleri kabul ediyor. Kalabalık gelişlere affınıza sığınarak müsaade etmiyoruz.

-Tüp bebek ve aşılama tedavilerinin başlangıcında çiftlerin Covid-19 enfeksiyonu ile ilgili, bilimsel otoritelerce önerilen şekilde enfeksiyon açısından sorgulamalarını yapıyor ve onamlarını alıyoruz.

– Tüm personelimizin gün içinde çalışırken önerilen  kişisel koruyucu ekipmanları kullanmalarını sağlıyor ve denetliyoruz.

-Tüm personelimizi olası enfeksiyon semptomu ve bulguları açısından her gün denetliyor ve en ufak bir şüphede izole olmalarını sağlayarak gerekli testleri planlıyoruz.

-Hepimiz, hem merkezimizde çalışırken hem de özel hayatımızda, maske, mesafe ve hijyen kurallarına azami dikkat ediyoruz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Telefon İletişim Instagram İletişim Whatsapp İletişim