Ana Sayfa

SÜREKLİ EMBRİYO İZLEME SİSTEMİ

EMBRİYOLARINIZIN HER ANINI TAKİP ETMEK İSTEMEZ MİSİNİZ?

 SÜREKLİ EMBRİYO İZLEME SİSTEMİ İLE EMBRİYOLAR ARTIK DAHA YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR.

 

Embriyolar, tüp bebek laboratuvarlarında, inkübatör denen özel cihazlarda tutulmaktadır. Embriyolar mikroenjeksiyon işleminden sonra inkübatörlere kaldırılmakta ve her gün sadece bir kez inkübatör dışına çıkarılarak mikroskop altında, hücre sayısı ve kalitesi açısından değerlendirilmektedir.

Klasik değerlendirmede anlık özelliklere göre seçim yapılırken en son teknoloji ile üretilen sürekli embriyo izleme sistemi inkübatörü sayesinde, embriyonun döllenme, bölünme seyrinin takibi ve bölünme anormalliği olan embriyoların tespiti mümkün olabilmektedir. Cihaz içinde bulunan özel kameralar sayesinde, embriyolara zarar vermeyecek şekilde 20 dakika da bir görüntüleme yapılmakta ve bu görüntüler bilgisayar ekranında izlenebilmektedir. Aynı zamanda embriyonun dış ortama hiç çıkarılmaması sayesinde, embriyo hem oksijen ve karbondioksit düzeyleri hem de ısı açısından strese girmeden takip edilmektedir.

Bu sayede doğru embriyonun yani gelişimi en normal olan ve tutunma ihtimali en yüksek olabilecek embriyonun seçimi yapılabilmekte ve bu da gebelik oranlarının daha yüksek olmasını sağlamaktadır. Gebelik oranlarının daha yüksek olmasının nedenleri,

  • Embriyoların ısı ve gaz düzeyleri açısından hep stabil kalmaları ,
  • Embriyoların tüm gelişim aşamalarının yakından takip edilmesi ve embriyo gelişimi ve bölünme anormallikleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olunması,
  • Embriyoların el değmeden izlenebilmesi ve manipülasyon yapılmaması,
  • Transfer için seçilmemesi gereken embriyoları (1 hücreden 3 hücreye direkt olarak bölünen gibi) belirleyebilme,
  • Embriyo seçiminde kullanılan ilave parametreler sayesinde daha doğru yani tutunma ihtimali en yüksek embriyonun seçimine olanak sağlaması olarak sayılabilir.